"جلسه پرسش و پاسخ با بزرگ ترانه سرای ایران" ایرج جنتی عطایی


بیستم تیرماه راس ساعت 3 بعد از ظهر در دفتر یکی از نشریات جلسه پرسش و پاسخی اینترنتی، با ایرج جنتی عطایی بزرگ ترانه سرای ایران در حضور جمعی از ترانه سرایان و آهنگسازان به همت نشریه گل سرخ ترانه برگزار شد گزارش متن کامل این جلسه به زودی در تالار گفتگوی سایت قرار خواهد گرفت.

" بیانیه گل سرخ ترانه "
بوی عطر تن تو می آید
مجلسي که پيش روست از اراده رنگين کمان ترانه هاي خورشيدي برخاسته که باران احساسش بي امان است.
فريادش مشرق زخمي سرزميني ست که پيش از آنکه فکر خودش باشد همسايه را ميزبان سفره شام خود کرده آواز که نه، که اين روزها گويا هرچه به گوش مي رسد آوار است! صداي باد، صداي درخت، صداي خاک،صداي خورشيد وقتي در هيئت يک انديشه متعهد به بلوغ مي رسدترانه زندگي شکل مي گيرد که نام مولفش کسي جز ايرج جنتي عطايي نيست .
پس از مدتها بحث و نظريه دادن و فکر و برنامه ريزي براي برگزاري جلسه اي با ايرج جنتي عطايي بر آن شديم که باتوجه به شوق دوستداران ايرج جنتي عطايي براي هم صحبتي با ايشان و اشتياق نسل سوم ترانه ايران به اين بزرگ مرد واژه و رويا جلسه اي با اين محوريت تشکيل دهيم پس عنوان جلسه را گذاشتيم :
جلسه پرسش و پاسخ با بزرگ ترانه سراي ايران ايرج جنتي عطايي به همت گل سرخ ترانه.

گل سرخ ترانه نشريه ايست که نظرات و نگاه هاي ياران ايرج بزرگ را در راستاي ترانه ها و انديش وارگي هاي سياسي ايشان بدون در نظر گرفتن هيچ خط سانسوري و بدون وابستگي به هيچ نهاد و حزب سياسي درخود منعکس مي کند و امروز با برگزاري اين جلسه شاديم که نويد به مکتوب رسيدن اين مجله راکه در جمعي خاص بين اهالي حرفه اي هنر ترانه و موسيقي توزيع مي شود را در به نظر شما خوبان برسانيم.
در پيوند با گفتگو هاي آن لايني که با هنرمندان برجسته عرصه موسیقی بيژن مرتضوي، داريوش اقبالي و فريد زلاند داشته ايم تصميم گرفتيم اين بار با ايرج جنتي عطايي که آثار ارزشمند ش تنها دليل و تنها انرژي ادامه اين را است گفتگو هاي اين نشريه را به سمتي دگر گونه تر ببريم و ايشان چه مومنانه و چه مهربانانه با دست بزرگواريشان دستان ياران خو درا گرفتند شاديم که در کنار شما اين جلسه را برگزار مي کنيم .
در پايان از دوستاني که در پيوند با برگزاري اين جلسه ما را ياري دادند و دوستاني که از مسافت هاي دور خود را به اين جلسه رساندند تشکر مي کنيم.
همچنین سپاسگذار هنرمند مهربان مانی رهنمای عزیز هستیم که بی هیچ چشم داشتی قبول زحمت کرده ودر این جلسه به اجرای برنامه می پردازند.

بیست تیر هزار و سیصدو هشتاد و پنج

ترانه آزادی
کورش سمیعی

نظرات2

Anonymous Pirooz Music:

ممنون از زحمات شما دوستان .با تشکر پیروز موزیک

8:07 AM  
Anonymous Taraneye Rahaee:

با تشکر از زحمات بیدریغتان

1:59 AM  

Post a Comment

بازگشت >>


 


Home Page

Articles

Poems

Interview

Yadman

News

Archive

Archive

پیام ها

Copyright 2005-2006 Golesorkhetaraneh.com,
Contact : info@golesorkhetaraneh.com